שיטת האימון קרוספיט בנתה לעצמה שם של שיטת אימון מאוד מאתגרת, ואף מתאמנים רבים יעידו ששיטת אימון זו נראית לפעמים קשה מאוד לביצוע. אם תסתכלו על רוב המתאמנים הוותיקים בקרוספיט, אתם בהחלט תבחינו במתאמנים בעלי גוף חטוב וכושר גופני מופלא.

מתאמנים שבלי בעיה מבצעים כל אימון פונקציונאלי שתעמידו מולם, ובהצלחה רבה. אך אותם מתאמנים לא היו תמיד כאלו חזקים ובעלי יכולת גופנית מרשימה. גם הם, כמוכם התחילו מההתחלה.

השאלה שעולה היא, כיצד אותם מתאמנים מנוסים בקרוספיט הצליחו לעמוד במשטר אימונים פונקציונאליים מפרכים לאורך זמן ונשארו בחיים בכדי לספר על כך? ובכן, התשובה היא שהכל הוא עניין מנטאלי. בכדי להתמודד עם כל אימון פונקציונאלי ברמה גבוהה, צריך להיות חזק מנטאלית. בין אם אתם נמצאים במשטר תזונה או מבצעים קרוספיט מספר פעמים בשבוע, זה מחייב אתכם להיות חזקים, פיזית וגם הרבה נפשית. כבר ציינו בעבר שכאשר זה נוגע לשיטת האימון קרוספיט, וכל שיטות מאימון ומדיאטות אחרות, התמדה היא מפתח להצלחה. חשוב שאם אתם מתאמנים מתחילים בקרוספיט שתפנימו שחוזק מנטאלי יוביל אתכם לתוצאות.

במילים אחרות, על מנת לשרוד את האבולוציה של תכנית אימוני הקרוספיט שלכם, אתם חייבים לבוא עם אסטרטגיות נפשיות להתמודדות עם עומס העבודה העצום שמחכה לכם. אם לא תעשו זאת, אתם יכולים מאוד מהר למצוא את עצמכם מוותרים על קרוספיט לגמרי. להלן 4 דרכים להתמודד מנטאלית עם הקושי בביצוע אימוני קרוספיט:

  1. תנו למחשבה להוביל את הגוף – במהלך אימון פונקציונאלי של קרוספיט המתאמנים מתבקשים לדחוף את עצמם לקצה גבול היכולת, כי רק ככה באמת ניתן לקבל תוצאות. זה מה שעושה את שיטת האימון קרוספיט לכזאת שיטת אימון מצליחה, היא בנויה כך שתוציאו את המקסימום מכל אימון ותגיעו לתוצאות מהר וביעילות. אך זהו בהחלט לא עניין קל לדחוף את עצמנו במהלך אימון הקרוספיט, כי הגוף וגם הנפש רגילים לעומס עבודה מסוים, בין אם זה משקל או כמות חזרות, ועל מנת לדחוף את עצמנו אנחנו צריכים להגביר את העמוס הזה. העבודה המנטאלית נכנסת פה לפעולה בכך שהמתאמן חייב להאמין שיש לגוף את הכוח לעשות יותר במהלך אימון קרוספיט. זה אומר להאמין שיש כוח לעשות עוד חזרות, שיש כוח להרים יותר משקל. שהמחשבה מובילה את הגוף, אנחנו מצליחים להוציא יותר מעצמנו במהלך אימון קרוספיט מאתגר או כל אימון פונקציונאלי אחר.
  2. לא לפחד מכישלון – קרוספיט דוגלת בלנסות תרגילים חדשים, בלנסות תרגילים מורכבים יותר ולבחון את יכולות הגוף. פעולה מנטאלית מאוד חשובה היא, לא לפחד להיכשל. הרבה מתאמנים מפחדים לעשות תרגילים חדשים או תרגילים ברמה מורכבת יותר כי הם מפחדים שהם לא יצליחו. אל תתנו לפחד מכישלון להגדיר לכם את צורת האימון בקרוספיט. נסו דברים חדשים ואולי תגלו שיש בכם את היכולת לבצע דברים שלא חשבתם שאתם יכולים.
  3. התרכזו בחולשות שלכם – הבעיה הגדולה בקרב מתאמנים בחדר כושר היא, שהם מתרכזים באותם תרגילים שחוזרים על עצמם פעם אחר פעם. הסיבה המנטאלית לכך היא שלרוב מתאמנים מעדיפים לחזור על אותם תרגילים שהם טובים בהם, כי זה הרבה יותר קל. אם מתאמן יודע לעבוד טוב על קבוצת שירים מסוימת הוא ירגיש יותר טוב לעבוד על אותה קבוצת שירים כל אימון. החוכמה היא לשפר את החולשות ולהתרכז יותר בשרירים הפחות חזקים. קרוספיט וכל שיטת אימון פונקציונאלית אחרת מעניקה מספר רב של אימונים פונקציונאליים שעובדים על מספר קבוצות שרירים, האחריות המנטאלית שלך כמתאמן היא לבחור לעשות גם אימון פונקציונאלי על שרירים שאתה פחות חזק בהם, בכדי להתחזק.
  4. קחו את תכנית האימונים מטרה אחר מטרה – לכל מתאמן חדש שמתחיל לעשות קרוספיט יש איזו מטרה גדולה שהוא רוצה להגיע איליה, אך מומלץ בכדי להגביר את המוטיבציה וההתמדה להסתכל על תכנית האימונים של קרוספיט לפי מטרות קטנות ויותר קרובות למימוש. למשל, אם המטרה הגדולה שלך היא להוריד 15 קילו, התרכז בביצוע המטרה הגדולה שלך בשלבים. למשל, הורדת 5 קילו תוך חודשיים של 4 אימוני קרוספיט בשבוע או אם המטרה היא להתחזק, אז התרכז בלבצע 2 אימוני קרוספיט בשבוע ותוך חודש להגביר את העומס ל-3 אימונים. ככל שתבנו מנטאלית יותר מטרות ריאליות וקצרות טווח, כך יכולת ההתמדה שלכם באימונים תגבר.
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *