חלק גדול של המתאמנים בשיטת האימון קרוספיט מתחילים להתאמן עם מטרה אחת בראש והיא, להעלאות מסת שריר ו"להתנפח".

המראה הגדול והשרירי הוא מראה שהרבה גברים רוצים להגיע אליו. זה מראה שמצריך עבודה קשה במהלך כל אימון קרוספיט ושמירה על כללי הבסיס להעלאת מסת שריר: להתאמן חזק במשקולות גבוהות, לאכול מספיק חלבון ולהיות בפלוס קלורי ביום יום. בנוסף לכך יש עוד קווים מנחים שתמיד מומלץ לשמור עליהם ולעבוד לפיהם כגון לא להתרכז רק באימונים השורפים שומן ולא להתרכז באימוני הרמת משקולות בלבד. בגלל זה קרוספיט היא שיטת אימון מצוינת להגדלת מסת שריר ולהשגת מראה גדול יותר.

חשוב שאם אתם מבצעים במהלך השבוע אימון קרוספיט והמטרה שלכם היא העלאת מסת שריר כמה שיותר, שלא תבצעו מספר טעויות במהלך תכנית האימונים שלהם. הנה כמה טעויות נפוצות שכדאי לשים לב אליהם:

  1. לא אוכלים מספיק – בכדי להעלאות מסת שריר צריך להיות בפלוס קלורי. זה אומר שצריך לאכול יותר ממה שהגוף שורף, עם האנרגיה ששורפים במהלך אימון קרוספיט ועם האנרגיה ששורפים במהלך היום. שאתם לא אוכלים אין לגוף את האנרגיה לבצע את האימונים ואין לו את האנרגיה לשמור על השיפורים החדשים בזמן ההתאוששות. שלא אוכלים מספיק מאבדים מסת שריר. ללא אוכל, האנרגיה והדלק של הגוף, אתם לא יכולים להשיג את השיפורים שאתם צריכים. ודאו שאתם אוכלים מספיק קלוריות בזמן שאתם מתאמנים בשיטת האימון CROSSFIT.
  2. לא אוכלים בריא – אז צריך לאכול הרבה, אך גם חשוב מה בדיוק אוכלים. בזמן שאתם אוכלים בשביל לקבל קלוריות עודפות חשוב שרוב הקלוריות יהיו ממזונות בריאים ונקיים: בשר רזה, פחמימות מורכבות ושומנים בריאים. דיאטה על בסיס ג'אנק פוד בכדי לאכול הרבה קלוריות רק תגרום להעלאת שריר מצומצמת ושפע של אחסון שומן. כשעושים קרוספיט צריך לאכול הרבה אבל נכון.
  3. לא עושים אימוני קארדיו – טעות ענקית שעושים הרבה מתאמנים של קרוספיט היא, שהם לא עושים בכלל אימון קרוספיט מבוסס קארדיו. ובכן, חשוב להגיד שאימונים אירוביים צרכים להיות חלק מהשגרה השבועית של תכנית האימונים. זה חשוב לעשות אימונים אירוביים כדי לשפר את מערכת הלב וכלי הדם שלך, שהם קריטיים בעת ההרמה כבדה. מי שלא משפר את הכושר הגופני יתקשה להרים משקולות כבדות יותר ביותר חזרות.
  4. עושים יותר מדי אימוני קארדיו – עם זאת, חשוב גם לא להשקיע יותר מדי מהזמן באימונים אירוביים. בכל זאת המטרה שלנו להתנפח על ידי העלאת מסת שריר ולא לרדת במשקל. נסו לדבוק בתכנית פעילות אירובית מתונה של אימון קרוספיט אירובי 3-4 פעמים בשבוע.
  5. לא נחים מספיק – במהלך זמן ההתאוששות בין אימון קרוספיט אחת לשני המטרה היא לתת לשריר לנוח ולהתפתח. צריך לתת זמן לגוף להתאושש. בלי מספיק זמן כדי להתאושש, לא ניתן לשבור את רקמת השריר ולפתח אותה כמו שצריך. מומלץ לתת לשריר מנוחה של כ-72 שעות, או 3 ימים של התאוששות. אם השריר עדיין כואב, אפשר לתת עוד יום של מנוחה. כדאי לא לאבד ימי אימון חשוב לבנות תכנית אימונים שתתרכז כל פעם בקבוצת שרירים אחרת ואז להתאמן בצורה מעגלית. קחו לכם זמן התאוששות כי הדבר האחרון שאתם רוצים לעשות הוא לפגוע בעצמכם ובגידול של השריר.
  6. עובדים בלי מטרה מדויקת – בדרך כלל טעות של מתאמנים חדשים אבל לא רק. חשוב לקבוע עם המאמן שלך מטרות וסרגל מאמצים. זה יעזור לך להתמיד בתהליך העלאת מסת השריר וייתן לך כלים לבחון את ההתקדמות שלך. כמו שבדיאטה לא מורידים בלי לקבוע משקל יעד, גם בתהליך של העלאת מסת שריר חשוב לקבוע יעדים.
  7. מדלגים על ארוחות – כאשר עובדים על העלאת מסת שריר הגוף זקוק לחלבון כל 2.5-3 שעות בכדי שהשרירים יקבלו זרם יציב של חומצות אמינו. כאשר לגוף אין מספיק חומצות אמינו, הוא הולך לשרירים בכדי למצוא אותם. אם הגוף שלך יתחיל לכרסם בשריר בשביל אנרגיה אתה לוקח צעד אחורה.
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *